Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zadania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach Alicja Węsierska-Kwiecień
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '20". Tematem pracy na pierwszy etap konkursu jest: "Wędrówka po lesie". Prace należy przynieść do pani Joanny Domurackiej do sali 405.
18 grudnia 2019 r. na patio PWSZ odbyło się wspólne picie herbaty, śpiewanie i malowanie symbolicznych matrioszek. „Czajopicie”, czyli pierwsza edycja wyjątkowej akcji studentów i wykładowców filologii Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego. Studenci do wspólnego spędzenia czasu w kulturze polsko-rosyjskiej zaprosili nie tylko swoich kolegów z innych kierunków, ale też młodzież z zaprzyjaźnionego III Liceum Ogólnokształcącego. Koordynator współpracy z PWSZ w Suwałkach: Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że Adrian Dębski (uczeń klasy IIIA) zajął I miejsca w kategoriach 3x3 BLD, 4x4 BLD i 3x3 w MBLD Kiev Super Blind 2020. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
W dniu 5.02.2020r. odbyły się Szkolne Mistrzostwa Debat Oksfordzkich (ogólnopolski projekt DeBBaty). Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski
W dniach 25 - 29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje w Międzynarodowym Konkursie Pix Programming Challenge 2019. Do Półfinałów konkursu, które odbędą się 5 grudnia 2019 r., zakwalifikowało się 19 uczniów klas: 1PodA i 2A. Uczestnicy w trakcie Półfinałów muszą rozwiązać Zadania. W tym etapie organizator przyjmuje 2 kryteria oceny - ilość poprawnie rozwiązanych zadań oraz łączny czas w jakim zadania zostaną rozwiązane. Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka

Uczniowie naszej szkoły Alicja Bagińska i Rafał Dwojakowski  ubiegają się o mandat posła XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z projektem, którego bohaterem jest Adam Ignacy Koc.

Postać Adama Koca - posła i polityka postanowili upamiętnić uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. To jedno z zadań, które muszą wykonać, jeżeli chcą zasiadać w ławach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ich pasją jest historia. Interesują się także polityką. Alicja Bagińska i Rafał Dwojakowski z III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach postanowili wziąć udział w rekrutacji do Sejmiku Dzieci i Młodzieży. Żeby zdobyć mandat poselski uczniowie muszą przybliżyć życiorys posła z regionu, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. Adam Koc był jednym z bliższych współpracowników Józefa Piłsudskiego. Pełnił funkcję ministra skarbu, przemysłu i handlu. Po wybuchu II wojny światowej kierował ewakuacją złota Banku Polskiego. Alicja i Rafał, by odtworzyć życiorys swojego bohatera pochylili się nad lekturą kilkudziesięciu dokumentów, publikacji i książek. Na nowo odkrywali jego życie i zasługi. Młodzież przeprowadziła także sondę uliczną, rozdawała suwalczanom ulotki z biogramem Koca oraz w różnych częściach miasta rozwiesiła plakaty z jego życiorysem. Uczniowie zabiegają też, by w mieście pojawiła się tablica upamiętniająca Adam Koca. Alicja I Rafał przyznają, że udział w rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży przestał być tylko konkursem. Stał się przygodą, dzięki której mogą przybliżyć suwalczanom postać zasłużonej osoby.

Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski

Print Download