Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!
19 kwietnia 2024 r. odbył się finał XXI Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Temat pracy: "W głębi oceanu".
15 marca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Turnieju Anglojęzycznego dla Szkół Podstawowych "Prime Mary". Uczniowie 11 szkół z Suwałk i regionu rywalizowali, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, sprawdzając wiedzę i umiejętności podczas wykonywania różnych zadań.
W minioną sobotę, czyli 9 marca 2024 r., odbyła się nietypowa wycieczka na Litwę. Dlaczego nietypowa? Ponieważ organizowana była dla uczniów naszej szkoły, ale dołączyli także uczniowie innych szkół ponadpodstawowych z Suwałk, a także pięcioro młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Wśród wycieczkowiczów znaleźli się również studenci filologii z PUZ zlokalizowanej w naszym mieście, rodzice, nauczyciele, znajomi i przyjaciele.
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
"Wiersz to zaproszenie do rozmowy" - do dyskusji z poetami i szukania odpowiedzi w poezji zachęcał nas prof. Piotr Śliwiński z UAM w Poznaniu, tym razem na przykładzie utworów Zbigniewa Herberta.

 

Natalia Popko i Jakub Amelian uczestniczą w projekcie XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W ramach tegorocznego zadania należy przeprowadzić kampanię posłowi na sejm z roku 1919 lub 1922. Wybór padł na Zygmunta Kadłubowskiego – suwalczanina reprezentującego nasz region w latach 1922-1927.

Zygmunt Kadłubowski był politykiem z Suwalszczyzny, aktywnie reprezentującym region podczas posiedzeń sejmu. Był także społecznikiem i działaczem, pomagającym charytatywnie mieszkańcom Suwałk i okolic. Dbał o małą i wielką Ojczyznę, a jest praktycznie osobą anonimową w  środowisku lokalnym.

 

Działania Młodzieży:

– Wyszukiwanie wiadomości w Archiwum Państwowym w Suwałkach i Muzeum Okręgowym w Suwałkach na temat posłów z regionu. Dzięki pomocy pracowników udało się przetłumaczyć informacje z języka rosyjskiego i opracować biogram Zygmunta Kadłubowskiego.

– W ramach projektu uczniowie zrobili plakaty, które wywieszają w ogólnie dostępnych miejscach w mieście, wydrukowali ulotki( rozdawane podczas spotkań z mieszkańcami na ulicach, zostawiane w instytucjach naukowych, wręczane uczestnikom imprez kulturalnych) gazetę wzorowaną, na czasopismach wydawanych w  okresie międzywojennym

– Uczestnicy projektu przeprowadzą sondy ulicznę, w których zapytają o naszego bohatera, a także sprawdzą wiedzę suwalczan na temat odzyskania niepodległości w Polsce i regionie.

– Punktem kulminacyjnym będzie zorganizowanie wiecu wyborczego, na który Jakub i Natalia zapraszają mieszkańców podczas prowadzonej kampanii. Odbędzie się on w dniu 28 marca na ulicy Chłodnej w Suwałkach.

– Celem młodzieży jest upamiętnienie postaci Kadłubowskiego. W związku z tym chcą wystąpić z inicjatywą do władz Suwałk o nadanie jego imieniem wybranego miejsca w mieście( umieszczenie tabliczki)

 

Opiekun projektu: Konrad Wiśniewski

Print Download