Dnia 11 października 2018 r. w naszej szkole odbędzie się „Dzień Dawcy Szpiku Kostnego”. Osoby w wieku 18-55 lat będą miały możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych szpiku. Wszystkich zainteresowanych dawstwem zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.dkms.pl/pl.
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
W dniu 5 września 2018 r. o godz. 11.00 na sali gimnastycznej szkoły klasy maturalne miały okazję uczestniczenia w spotkaniu informacyjnym z oficjalnym przedstawicielem walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii. Absolwent uczelni brytyjskiej przedstawił możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów, poprzez system stypendiów i pożyczek. Strona internetowa uczelni: http://www.aber.ac.uk/en/
26 września 2018. Jak co roku świętujemy tolerancję wobec innych kultur, ideę różnorodności językowej i promocję uczenia się języków przez całe życie. Ten DZIEŃ ustanowiony przez Radę Europejską w 2001 roku jest esencją misji naszej szkoły: tolerancji, rozwoju świadomości wielokulturowej i uczenia się przez całe życie. W programie mnóstwo ciekawostek i zadań dla uczestników: śpiewanie, tańczenie, jedzenie, wykłady, prelekcje czyli inne formy nauczania.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.
Edukacyjno - rekreacyjny wyjazd w Góry Stołowe ... Opiekunowie młodzieży: Katarzyna Witkowska i Jacek Kwiecień.

Mamy kolejny sukces!

Weronika Jałbrzykowska, uczennica klasy ID zajęła II miejsce w 34 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego.

15 czerwca 2016 r.w Nidzicy odbył się 34 Ogólnopolski Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej. Koncert galowy odbył się w sali rycerskiej zamku. Organizatorami konkursu byli Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Francuskiej w Warszawie i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy. W konkursie wystartowało 15 recytatorów wyłonionych w eliminacjach regionalnych. I tak gościliśmy uczniów m.in. z Katowic , Poznania, Łodzi , Gdyni, Krakowa, Suwałk, Żywca , Aleksandrowa Łódzkiego oraz Nidzicy. Zmagania konkursowe trwały od godz. 10.00. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach – szkoły podstawowe , gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Uczestników oceniało jury w składzie: Xsavier Wasson - attache ds współpracy edukacyjnej, Małgorzata Sokołowicz z Instytutu Romanistyki UW oraz Joanna Nojszewska, redaktor działu kultury miesięcznika "Twój Styl".

Opiekun młodzieży: Krystyna Słowicka

Serdecznie gratulujemy!